20. Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması
Yazdır  Resim gizle  Yazıları büyüt  Yazıları küçült
Kısa adı DASK olan Doğa Araştırmaları, Sporları ve Kurtarma Derneği tarafından bu yıl 20. Uluslararası Doğada Görüntü Avcılığı Yarışması DOGAY 2016, 18-22 Mayıs 2016 tarihlerinde Adana´nın Saimbeyli ve Tufanbeyli ilçelerinde düzenlendi.

Adana Valiliği himayelerinde Saimbeyli Kaymakamlığı, Tufanbeyli Kaymakamlığı, Adana Büyükşehir Belediyesi, Saimbeyli Belediyesi ve Tufanbeyli Belediyesi’nin desteği ile gerçekleşen DOGAY´ a bu yıl Yunanistan, Filistin, Güney Kıbrıs, Ürdün, KKTC, Cezayir ve İran’dan toplam 126 yarışmacı katıldı. 5 kategoride toplam 46 ödül dağıtıldı.

 

DOGAY 2016 Fotoğraf Yarışması’nda çocuklara da fotoğrafı sevdirmek ve farkındalık yaratmak olan ÇOCUK DOGAY kategorisi de yer aldı.  ÇOCUK DOGAY, Saimbeyli ve Tufanbeyli’ den 135 çocuk Anadolu’nun diğer bölgelerinden de çocukların katılımı ile gerçekleşti. Her çocuk katılımcının çektiği en iyi kare ödül töreninde gösterildi.

 

Yarışma 18.05.2016’da Tufanbeyli’de açılış töreni ile başladı. Yarışmacılar, konuklar ve jüri üyeleri Tufanbeyli ve Saimbeyli’de konakladılar. Çadırla gelen konuklar Saimbeyli Obruk şelalesinde kamp yaptılar. Saimbeyli Kaymakamı Seda Başoğlu ve Saimbeyli Belediye Başkanı M. Şahin Gökçe; yabancı yarışmacıları Muhtar Ahmet Çulha’nın önderliğinde Avcıpınarı Köyü evlerinde konuk ettiler.  Yarışmacılar köyden güzel anılar ve dostluklarla ayrıldılar. Fotoğrafçılar gün doğumundan akşamın geç saatlerine kadar Saimbeyli ve Tufanbeyli’de fotoğraf çekimi yaptılar. Yarışmada,  21 Mayıs 2016 tarihinde Saimbeyli’de bölge halkının da katılımı ile muhteşem bir ödül töreni ile son buldu.

 

Yarışmacılar ve konuklar Saimbeyli ve Tufanbeyli’nin güzelliklerini yaşadılar ve aşağıdaki fotoğraflarla belgelediler. Saimbeyli ve Tufanbeyli ekoturizm faaliyetlerinin öncüsüyle tanışmış oldular.

 

YARIŞMAYA KATILAN VE DERECE ALAN FOTOĞRAFLAR

·         GENEL DOĞA KATEGORİSİ

·         MAKRO DOĞA KATEGORİSİ

·         MANZARA KATEGORİSİ

·         TARİH KATEGORİSİ

·         YEREL YAŞAM KATEGORİSİ