Alan Kılavuzluğu Eğitimi
Yazdır  Resim gizle  Yazıları büyüt  Yazıları küçült

“Kendi Kelebeğini Keşfet” Projesi ortaklarımızdan T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü Adana İl Şube Müdürlüğü tarafından Saimbeyli’de Obruk Şelalesi Tabiat Parkı tescil girişimi başlatılmıştır. İlgili mevzuat gereğince söz konusu parkın tescilinden sonra  Alan Kılavuzlarının Seçimi, Eğitimi, Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik esasları doğrultusunda aynı kurum tarafından Alan Kılavuzluğu Kursları’nın açılması planlanmaktadır.

 

Kurs başlama tarihinin Ekim 2016 olması beklenmektedir.   Alan kılavuzluğu kursları ile ilgili ilan, kayıt, kabul, eğitim, sertifika, görevlendirme ve denetleme işlemleri yukarıda anılan kurum tarafından gerçekleştirilecektir.

 

 

Kurslarla ilgili duyurular ve gelişmeler daha sonra bu sayfadan da duyurulacak, ayrıca kurs sonrasında alan kılavuzlarına ilişkin iletişim bilgileri de yayınlanacaktır.

 

İlgili Bağlantılar:

 

 

T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü, Adana İl Şube Müdürlüğü

 

6 Mart 2014 Tarihli ve 28933 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Alan Kılavuzlarının Seçimi, Eğitimi, Çalişma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik