Ekoturizm Girişimcilik Eğitimi
Yazdır  Resim gizle  Yazıları büyüt  Yazıları küçült

Saimbeyli ilçe merkezi ve köylerinde yaşayan ve ekoturizme dayalı turizm ve tanıtım işletmeciliği, ev pansiyon ve otel işletmeciliği gibi girişimlerde bulunmak isteyen kişilere verilecektir.  

 

Kursiyerlerde Aranan Şartlar

 

Eğitimin amacı hem aile pansiyonculuk işletmesi hem de doğa turları ve biyolojik çeşitlilik eksenli ekoturizm işletmesi kuruluşu ve işletilmesi hakkında gerekli bilgilerin sağlanması olduğundan belirli bir ön koşul bulunmamaktadır. Bununla birlikte aile işletmelerinde kadınların ve kız çocuklarının emeğinin görünür kılınması öncelik taşımaktadır.

 

Eğitimin Amacı

Eğitimlerde doğa ile uyumlu, biyolojik çeşitliliği ve yöresel değerleri dikkate alan ekoturizm işletmeciliğinin nasıl yapıldığı/yapılacağına dair iyi uygulama örnekleri gösterilecektir. Eğitimlerde Saimbeyli’de kurulacak pansiyon ve/veya ekoturizm tur organizasyonu işletmeciliği gibi bir ekoturizm işletmesinin kurulmasında ve işletilmesinde KOSGEB girişimcilik desteklerinin tanıtımına ağırlık verilmesi ve örneklenmesi temel ilke olacaktır.

 

Eğitim Konuları

 

Eğitim konularını ayrıntılı program sayfasında inceleyebilirsiniz.

 

Eğitim Yeri

Eğitimler Saimbeyli İlçe Halk Eğitim Merkezi´nde verilecektir.

 

Eğitim Süresi ve Tarihleri

Eğitimler 2 gün süreyle aşağıda program çerçevesinde yürütülecektir.

 

28 Mayıs 2016 (Cumartesi)

09.00-12.30 Eğitim Paketi 1

12.30-13.30 Öğle yemeği

13.30-17.30 Eğitim Paketi 2

 

29 Mayıs 2016 (Pazar)

09.00-12.30 Eğitim Paketi 3

12.30-13.30 Öğle yemeği

13.30-17.30 Eğitim Paketi 4

 

Kurslar ücretsiz olup Adana Toros Dernekleri Federasyonu tarafından koordine edilen KENDİ KELEBEĞİNİ KEŞFET projesi kapsamında yürütülmekte olup eğitim alan kursiyerlere öğle yemeği ve eğitim materyalleri de ücretsiz olarak sağlanacaktır.

 

Eğitimciler

Eğitimler Adana Toros Dernekleri Federasyonu tarafından koordine edilen KENDİ KELEBEĞİNİ KEŞFET projesi kapsamında Karataş Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Konaklama İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. M. Cihan Yavuz tarafından verilecektir.

 

Başvuru ve Kayıt

Eğitim için başvurular Saimbeyli Belediye Başkanlığı’na şahsen yapılacaktır. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki kanallardan iletişim kurulabilir.

 

Saimbeyli Belediye Başkanlığı

İrtibat Kişi: Kübra Durmuşoğlu

Telefon: 0 322 761 21 26

E-posta: iletişim@saimbeyli.bel.tr

 

Başvuruların 1-30 Nisan 2016 tarihlerinde yapılması gerekmektedir. Başvuru sonuçları ve kursa kabul edilenlerin listeleri 15 Mayıs 2016 tarihinde web sitemizden ilan edilecektir.