Saimbeylide Ekoturizm Resim Yarışması
Yazdır  Resim gizle  Yazıları büyüt  Yazıları küçült

SAİMBEYLİ’DE EKOTURİZM RESİM YARIŞMASI KOŞULLARI

 

Yarışma, Saimbeyli İlçesi’nde biyolojik çeşitlilik eksenli ekoturizm faaliyetlerini başlatmak için yürütülen Kendi Kelebeğini Keşfet Projesi kapsamında ilk ve orta dereceli okullarda biyoçeşitlilik, biyokaçakçılıkla mücadele ve ekoturizm farkındalığını geliştirmeyi amaçlamaktadır.

 

Yarışma konusu, Saimbeyli İlçesi’ndeki biyolojik zenginlik, ekosistem, çevre, doğal ve kültürel zenginlikler ve ekoturizmdir.

 

Yarışma, T.C. Saimbeyli Kaymakamlığı tarafından koordine edilecektir.

 

Yarışmada aşağıdaki koşullar ve tarihlerde gerçekleştirilecektir.

 
(1) Yarışmaya Saimbeyli İlçesi’nde Mili Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel ilk ve ortaöğretim okulları öğrencileri katılabilir.

(2) Yarışmaya katılacak eserlerde aşağıdaki şartlar aranır.

a) Yarışmaya gönderilecek resimlerde resim tekniği serbesttir.


b) Resimlerin daha önce herhangi bir yarışmaya katılmamış, herhangi bir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yayın organında yer almamış olması gerekir
.


c) Resmin herhangi bir yerinde, bir yerden alınmış ve resme yapıştırılmış resimler yer alamaz.


ç) Her yarışmacı, yarışmaya yalnızca bir resim ile katılabilir. 


d) Yarışmaya gönderilecek resimlerin ön yüzüne öğrenci veya okulun ilgili kişisel bilgileri yazılamaz. Ayrıca resimlerin arka sayfası, yarışma etiket formu işlemi dışında kullanılamaz.


e) Yarışmaya gönderilecek resimler, 35*50 cm ebatlarındaki (boyut) resim kâğıtlarına yapılır. Yağlıboya resimlerde boyut serbesttir.


f) Yarışmaya gönderilen resmin arka sayfasına öğrencinin ve okulun iletişim bilgilerini içeren “Yarışma Etiket Formu” yapıştırılır.

(3) Derece alsın veya almasın tüm eserler (resimler) Adana Toros Dernekleri Federasyonu’nun yürüttüğü etkinliklerde kullanılabilir ve İnternet ortamında yayınlanabilir. Bunun için resim sahibine herhangi bir telif ücreti ödenmez.

(4) Yarışmaya katılan eserler (resimler) sahibine geri gönderilmez. Resim sahibinin hakkı saklı kalmak kaydıyla, resmin tüm imtiyazı) Adana Toros Dernekleri Federasyonu’na ait olacaktır. Yarışmaya katılan öğrenciler bu şartları kabul etmiş sayılır.

 

(5) Yarışmaya başvurular 20 Mayıs 2016 tarihine kadar öğrenci tarafından okul müdürlüklerine yapılır.

 

(6) Okul müdürlükleri toplanan resimleri en geç 23 Mayıs 2016 tarihine kadar T.C. Saimbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim eder.

 

(7) Yarışmaya katılan eserler bir Seçici Kurul tarafından değerlendirilir ve sonuçlar 31 Mayıs 2016 tarihinde www.ekosaimbeyli.com sitesinde ilan edilir.

 

(8) Yarışmada 1.’lik ödülü 400 TL, 2.’lik ödülü 300 TL, 3.’lük ödülü 200 TL ve Mansiyon ödülü 100 TL’dir. Yarışmaya katılan eserler ödül töreni ve sonraki hafta içinde sergilenir.

 

(9) Ödüller Saimbeyli Kültür, Sanat ve Kiraz Festivali’nde, etkinlik takviminde gecikme olması halinde ise 15 Haziran 2016 tarihinde yapılacak törenle verilecektir.

 

(10) Dereceye giren resimler www.ekosaimbeyli.com  sitesinde yayınlanır.